VOLBY 2010: Studenti poslali levici ke dnu

15. května 2010 v 19:17 | JD
VOLBY 2010
Společnost Člověk v tísni, která Studentské volby 2010 organizovala zveřejnila volební výsledky. Nejdříve ale připomeňme, jaká byla cesta k těmto volebním výsledkům. 
Nejprve přišla organizace Člověk v Tísni s nápadem uspořádat Studentské volby 2010, všichni byli nadšení a školy se houfně hlásily do projektu. Po kritice korunního prince ČSSD Davida Ratha se spousta škol z projektu odhlásila, k Rathově kritice se přidala i Asociace krajů České republiky a od projektu odstoupila i ministryně školství ČR paní Kopicová. Všechny tyto problémy byly překonány a volby se měly uskutečnit na konci dubna, jenže Jiřímu Paroubkovi (ČSSD) se nelíbilo zveřejnění studentský voleb před skutečnými volbami do PSPČR a tak Člověk v tísni, že výsledky voleb vyhlásí až po skutečných volbách v květnu 2010. Ale tentokrát se na scéně objevuje opět Jiří Paroubek (ČSSD), který si přál, aby organizace Člověk v tísni uzvěřejnila výsledky studentských voleb okamžitě.
Člověk v tísni, skoro jako Paroubkův poslušných Alík poslech a výsledky voleb zveřejnil a Jiří Paroubek se nestačil divit. Jeho sociální demokracie se téměř nedostala do PSPČR.
Hlasování ve studentských volbách se ve dnech 26. až 28. 4. 2010 zúčastnilo 135 škol z toho 69 gymnázií, 68 středních odborných škol (SOŠ) a 7 učilišť (SOU). Rozdíl v součtu jednotlivých typů škol oproti celkovému počtu je způsoben školami, které nabízejí vzdělání více typů. Studenti zúčastněných škol odevzdali celkem 20 233 platných hlasovacích lístků, přičemž volební účast dosáhla 51,1 %. Vzhledem k tomu, že struktura zúčastněných škol a tedy i počtu odevzdaných hlasů (50,6 % gymnázia, 46,8 % SOŠ a jen 2,6 % SOU) neodpovídala reálné struktuře potenciálních voličů z řad studentů, publikujeme výsledky tříděné podle jednotlivých typů škol spolu s odhadem celkových výsledků na základě vážení.
Zdroj:http://www.jedensvetnaskolach.cz/index2.php?id=462 - Jeden svět na školách

Studentské volby 2010
Zdroj: Jeden svět na školách, Člověk v tísni
URL: http://www.jedensvetnaskolach.cz/index2.php?id=462

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama