VOLBY 2010: Petruška (ODS) chce do parlamentu stůj co stůj!

31. května 2010 v 15:40 | JD
VOLBY 2010 - PARDUBICKÝ KRAJ
Ještě nebyly sečteny ani všechny voličské hlasy a lídr pardubické ODS Daniel Petruška už bojoval o svou budoucnost. Poté, co ho přeskočili díky preferenčním hlasům hned čtyři kolegové, věděl, že ztratil práci poslance. A s tím se rozhodně nechtěl nejzadluženější český politik s hypotékou na 12 milionů korun smířit.
MF DNES byla u toho, když v sobotu odpoledne oslovil senátora a nepsaného šéfa partaje v kraji Jiřího Stříteského s tím, aby mu pomohl zpět do poslanecké lavice. Nevěděl, že je slyší i někdo jiný.
"Nováčci to nemůžou zvládnout. Ať odstoupí, musí tam být někdo zkušený," tlačil Petruška na Stříteského.
Ten ho však hodil přes palubu. "Nezlob se, ale v tomhle tě podporovat nebudu. Víš kolik lidí by se kvůli tobě muselo vzdát mandátu?" řekl mu jasně na zahradě sídla krajské ODS v centru Pardubic.
Petruška se však nevzdával a předhazoval senátorovi další argumenty, proč by měl dostat přednost. "No a co, že jsou noví? Já jsem byl taky nový v Senátu, ani jsem nemohl najít záchod, když jsem začínal," zvýšil hlas senátor.
idnes
Petruška nakonec agitaci za svůj mandát v sídle pardubické ODS vzdal a ještě večer vyrazil do Prahy. Ovšem ani tam mu pšenka nevykvetla.
Všichni tři překvapivě zvolení poslanci za ODS se pozice rozhodně nechystají vyklízet.
"Je možné, že podobné tlaky, aby se někdo z nás vzdal mandátu ve prospěch Petrušky, přijdou. V politice je možné vše. Já ale nejsem žádný nezkušený nováček. O tom, že bych mandát vzdal, vůbec neuvažuji," prohlásil starosta Chrudimi Jan Čechlovský, který uspěl z devátého místa kandidátky.
Za normálních okolností by jeho postup plnil první stránky novin. V páteční a sobotní smršti překvapivých preferenčních hlasů se však odehrávaly daleko zajímavější příběhy.
Zdroj: iDNES.cz

Vážený pane Petruško,

v Mladé Frontě DNES ze 31. května 2010 píšete o svých voličích toto: "Voliči ani nevěděli, koho vlastně volili". A já Vám chci tímto textem vzkázat sám za sebe a možná i za několik tisíc dalších. Voliči věděli koho volí, volili své poslance z regionu (Jan Čechlovský - starosta Chrudimi a Jaroslav Martinů - starosta Poličky). Voliči volili osobnosti, které znají, na které se mohou spolehnout. Zkrátka Vy jste se do PSPČR nedostal. Tak prosím respektujte hlasy nás voličů a nechtějte, aby se někdo vzdával svého zaslouženého poslaneckého mandátu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janek Janek | Web | 2. listopadu 2012 v 2:17 | Reagovat

Koně poznáš v horách, přítele v nouzi.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama