Zelená vlna slaví! 35 let

22. září 2009 v 20:36 | JD |  JD
Už třicet pět let se k posluchačům Českého a Československého rozhlasu dostávají pravidelné informace z dopravy - Zelená vlna. Původně oblastní vysílání se postupem času stalo jednou z hlavních součástí programu většiny rozhlasových stanic. Vznik dopravního zpravodajství ovlivnily především počátek výroby legendární Škody 1000 MB a pravidelné spartakiády. Provoz na československých silnicích postupně houstnul a potřeba dopravních zpráv rostla.
Rozhlas informoval o nehodách a dával rady, jak poskytnout první pomoc nebo si opravit auto. U prvního vysílání přivítal posluchače Československého rozhlasu Leo Kustoš. "Když jsme to potřebovali popohnat, pustili jsme rychlou muziku, když zpomalit, tak pomalou," zavzpomínal Kustoš.
Rozhlas vysílal dopravní informace původně jen v pátek a v neděli na krátkých vlnách. "Rádia v autech tehdy neměla příjem velmi krátkých vln, tak si lidé brali transistorová rádia s sebou a v každém autě jeden byl," připomněl Kustoš.
Dopravní informace se brzy staly hitem a od roku 1976 se vysílají denně. Po revoluci se staly součástí vysílání mnoha komerčních rozhlasových i televizních stanic. "Spolupracujeme se státem, ČHMÚ, autokluby, máme samozřejmě zpravodaje Zelené vlny, kteří nám telefonují to, co vidí," uvedl vedoucí dopravního vysílání Českého rozhlasu Jan Říha.

VŠECHNO NEJLEPŠÍ :-)


Zdroj textu: ČT24.cz, URL: http://www.ct24.cz/media/67602-ridici-si-ladi-zelenou-vlnu-uz-35-let/, cit: 22. 9. 2009 20:35
Zdroj obrázku: internet
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama