Zaplaťte, vzkazují voliči Paroubkovi!

17. září 2009 v 9:49 | JD |  JD
Dnes to vypadá jako DEN P, den Jiřího Paroubka, ale otázka je zda z toho má Jiří Kováč Paroubek radost. I mě pan Kováč Paroubek poškodil. Odpověděl jsem na brigádu, která byla spojená s volbami a musel jsem se prokázat výpisem z rejstříku tretsů, za který jsem na pobočce České pošty dal 50,- pokud budu počítat cestovné na poštu, následně parkovné, cestu vlakem do Prahy, cestu metrem, tak se vyšplháme na částku 358 korun českých.
Pane Paroubku, budu charakter a nebudu Vám počítat: 1x MF DNES na cestu vlakem, cca 14 kusů cigaret, TOMA NATURA 1,5 l. - 2x, svačina!

Výpis z rehstříku trestů: 50 Kč
Dopravné na poštu: cesta 5 km, 6 Kč/km, tam i zpět - 60 Kč
Parkovné: nad 30 minut: 20 Kč
Cesta MHD Pardubice - 2x13 Kč
Cesta do Prahy: ČD - 150 Kč
Cesta metrem: 2x26 Kč

SUMA SUMÁRUM: 358,-


AT TEĎ DALŠÍ PPŘÍBŠH VOLIČE, KTERÝ TO "JIRKOVI" NAPSAL:

David Vereš, který měl v letošních volbách volit z ciziny, napsal lídrovi ČSSD Jiřímu Paroubkovi dopis. V něm žádá, aby mu Paroubek zaplatil zbytečné výlohy, které měl Vereš v Německu kvůli volbám. Ty se již letos pravděpodobně konat nebudou - právě kvůli ČSSD.
David Vereš je zodpovědný volič. Přestože je v Německu, k říjnovým a poté listopadovým volbám se chystal a vyřídil si proto všechny potřebné náležitosti. Ale ČSSD včera obrátila a ohlásila, že rozpuštění Sněmovny nepodpoří a volby tak ani v listopadu nebudou.
Verešovi tak vznikla škoda 324,75 korun. A výdaje za vyřízení voleb teď žádá po lídrovi sociálních demokratů Paroubkovi.
"S překvapením jsem se dozvěděl o vašem náhlém rozhodnutí, uspořádat volby raději v květnu příštího roku. Zajímá mne, zda mi proplatíte výlohy, které jsem musel učinit ve spojení s volbami a které budu muset znova vynaložit v dubnu," píše Vereš Paroubkovi.
Dále mu v dopise adresovaném ČSSD na haléře přesně vypočítává položku po položce. Například za ověřenou kopii rodného listu musel dát 32 korun, za potvrzení o trvalém bydlišti 5 eur. Celkově ho zrušené volby stály 5 eur a 198 korun.
Cizí měnu nakonec Vereš přepočítává na koruny podle kurzu Evropské centrální banky, částku za telefonát na český konzulát lídrovi ČSSD odpouští.
"Myslím, že je férové, že do výpočtu nezapočítávám telefonát do Generálního konzulátu České republiky v Mnichově, protože již nevím, jak dlouho jsem se slečnou mluvil," píše na závěr dopisu a vyzývá politika, aby mu odpověděl.
ČSSD na dopis zatím nereagovala. Mluvčí strany Kateřina Blechová slíbila, že vyjádření sežene.
Pokud by se Paroubkovi ozvali všichni voliči, kteří by šli k urnám v zahraničí, zřejmě by se jeho peněženka rychle vyprázdnila.
Ministerstvo zahraničí nemá aktuální data k dispozici, údaje jsou prý osobní. Podle mluvčího Milana Řepky se jedná o tisíce lidí. "Jen v USA jich odhaduji na stovky," dodal mluvčí.
Kdyby bylo lidí, kteří se rozhodli hlasovat ze zahraničí, stejně jako při minulých volbách, zaplatil by jim Paroubek dva miliony, 190 tisíc a 114 korun.
"V minulých volbách do Parlamentu České republiky v roce 2006 volilo ze zahraničí 6 744 občanů České republiky, přitom v roce 2002 volilo ze zahraničí 3 763 Čechů," uvedl Ladislav Pištora z tiskového referátu Českého statistického úřadu. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 marek marek | 17. září 2009 v 13:26 | Reagovat

Taky u SCaC? Já jel do Prahy sice z Poděbrad, ale taky mu to vyčíslím!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama