DEMONSTRACE: Papež proti kondomům

29. září 2009 v 10:37 | JD |  JD

BENEDIKT XVI. VČERA OPUSTIL ČESKOU REPUBLIKU PO SVÉ TŘÍDENNÍ NÁVŠTĚVE. JEHO POBYT NEBYL SPOJENÝ JEN S LESKEM A TAJEMNOSTÍ CÍRKEVNÍCH OBŘADŮ, ALE I PROTESTY PROTI TOMUTO KONTROVERZNÍMU PAPEŽOVI, PAPEŽ TOTIŽ ODMÍTÁ POUŽÍVÁNÍ KONDOMŮ.
A TO SE ŘÍKÁ, ŽE JDE CÍRKEV S DOBOU! :-)

V Praze na Václavském náměstí protestovaly desítky lidí proti postoji papeže Benedikta XVI. k užívání kondomů. Ten zejména v souvislosti s vysokým výskytem nemoci AIDS v Africe letos uvedl, že pouhé užívání kondomů šíření nemoci nezabrání; akcentuje spíše sexuální zdrženlivost.
Tento protest byl jediným výraznějším veřejným vystoupením proti papežovi po dobu jeho třídenní návštěvy České republiky. Proto přilákal množství zahraničních novinářů, kteří tvořili velkou část účastníků setkání.
Demonstranti svolaní sdruženími homosexuálů poukazují na papežovy výroky o sexuální zdrženlivosti, která jediná podle něj zabrání šíření nemoci AIDS především v Africe.
"Také není pravda, že k šíření AIDS přispívá promiskuita, většina afrických žen se nemocí nakazí při svém prvním pohlavním styku, a to s manželem," prohlásil Aleš Rumpel, ředitel gay a lesbického filmového festivalu Mezipatra. "Nepotřebujeme dogma, potřebujeme informace," dodal Rumpel.

Svatý Václave, chraň oběti HIV

Pořadatelé proto kondomy chválili, rozdávali a nabádali lidi, aby je nafukovali k prasknutí, aby "praskly jako katolická dogmata".
Pod sochou českého patrona, jehož svátek se dnes připomíná, visel transparent s nápisem "Svatý Václave, nedej zahynout obětem HIV" či "Papa don't Preach Death" (otče, neprosazuj smrt) patrně s odkazem na známou píseň zpěvačky Madonny.
Papež kritizovaný výrok pronesl letos v březnu na cestě do Afriky. Okamžitě se proti němu ohradili zástupci Programu OSN pro boj proti viru HIV a nemoci AIDS i politici například z Francie a Německa.- čtěte více o papežově návštěvě Afriky
Mluvčí Vatikánu poté uvedl, že papež chtěl zejména zdůraznit, že spoléhání se na kondomy odvádí pozornost od potřeby řádné sexuální výchovy.

Táhni, odkud jsi přišel, zaútočili na papeže komsomolci

Ještě mnohem nevybíravěji se od papeže pustili mladí radikální komunisté.
Jejich předseda a kandidát do Poslanecké sněmovny Lukáš Kollarčík na stranickém webu Benedikta XVI. nazval obchodníka s opiáty. Uvedl, že "katolická církev je největší opiátová firma na světě".
V jiném článku věnovaném papežově návštěvě Česka komsomolci připomínají jeho povinné členství v Hitlerjungend a vzpomínají na marxismus-leninismus, podle kterého náboženství mizí s rozvojem socialismu.

DALŠÍ ČLÁNKY K NÁVŠTĚVĚ PAPEŽE V ČR:
Papež v České republice
Kdo vydělal na Svatém otci?
Čech = chladný ateista


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama